24 Saat Acil Servis Bursa Bölge Yetkili Servisi | İnfo@zirvebursateknik.com |0224 322 06 34

Kombi Servisi

Bursa Kombi Servisi

Bursa Kombi Servisi

Yeni bir Kombi taktıysanız, bakıma ihtiyacı olup olmadığını veya ne zaman yapılacağını düşünmemiş olabilirsiniz. Ancak tıpkı bir araba gibi, kazanların da her şeyin olabildiğince sorunsuz ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için düzenli bakıma ihtiyacı vardır.
Servis, sadece kombinizle ilgili sorunları çözmenin bir yolu değildir. Kazanınızın bakımı ve bakımı ile gelecekte ciddi sorunların ortaya çıkmasını önlemek için de çok önemlidir. Kazanınızın performans ve verimlilik seviyeleri yıllar içinde düşebilir, ancak cihazı düzenli olarak servis ettirip aşınmış parçaları değiştirerek daha uzun süre yeni kadar iyi kalabilir.

Kombi Hizmetine Neler Dahildir?

Kombi bakımı, kombiniz veya akaryakıt kombiniz olmasına bağlı olarak biraz farklılık gösterebilir, kombi bakım kontrolü sırasında genellikle mühendisin aşağıdaki işlemleri yapmasını bekleyebilirsiniz:

Mevcut güvenlik standartlarına ve mevzuata uyduklarından emin olmak için kazanın ve ilgili tüm alanların görsel olarak incelenmesini yapın.

kombi-servis-bursa
Daylux-Kombiler..-550x550w

Bursa Kombi Servisi Bölge Servisi

Bursa Kombi Servisi Hizmeti, Çoğu kazanın standart olarak beş yıllık garantisi vardır. Bazı kazan sağlayıcıları 10 yıla kadar garanti sunabilir. Ancak bu garantinin bu süre boyunca geçerli kalması için kombinizin düzenli olarak bakımının yapılması gerekmektedir.
Her zaman üreticinize danışmalısınız, ancak genellikle garantinizin şartlarına uymak için ilk kazan servisinizin kurulumdan 12 ay sonra yürütülmesi gerekir. Daha sonra her 12 ayda bir, bundan sonra sürekli olarak bakıma alınmalıdır.

Gaz kaçağı gibi yeni sorunların ortaya çıkmamasını sağlamak için kombinizin düzenli olarak servise alınması gerekir. Bu sorunun kolayca çözülebilmesi için her evde bir karbon monoksit alarmı olmalıdır. Bununla birlikte, alarm olmadan karbon monoksit neredeyse tespit edilemez. Bu, kazanınızın uygun şekilde kalifiye bir mühendis tarafından düzenli olarak bakımının yapılmasının çok önemli bir nedenidir.

Yıllık kazan servisinizi kaçırdıysanız ve kombinizin garantisinin geçersiz olabileceğinden endişeleniyorsanız, üreticiyi arayabilir ve kontrol edebilirsiniz. Üretici esnek olabilir ve garantinizin geçerli kalmasını sağlamanın bir yolunu bulabilir. Bir hizmet için rezervasyon yapmayı unutmanız muhtemelse, seçtiğiniz bir şirketle sabit bir sipariş oluşturabilirsiniz. Kazan servisinin maliyeti 12 aya yayılabilir ve şirket hizmetinizde yer ayırtmak için her yıl sizinle iletişime geçecektir. Bu, sizin tarafınızdan önceden ödeneceği ve unutmanız olasılığının azalacağı anlamına gelir.
Yeni kazanınız 12 aylıktan önce geliyorsa, servisinizin neleri içereceğini merak ediyor olabilirsiniz. Aşağıda, bir kazan hizmetinin her bir yönünü ve ne anlama geldiğini özetledik.

Kurulumcunun, standart öğelerin dışındaki herhangi bir bireysel servis gereksinimi için ürün kılavuzuna başvurması gerektiğine dikkat etmek önemlidir.
Mühendis her şeyin yolunda göründüğünü belirledikten sonra, kazanınızın güvenli ve verimli çalışmasını sağlayan diğer önemli hususları kontrol etmeye başlayacaktır.

Gaz basıncını

Gaz basıncının ve akışının doğru olduğunu kontrol edecekler ve ayrıca bacanın olması gerektiği gibi takılıp takılmadığını ve herhangi bir engel olmadığını kontrol edecekler . Tıkalı bir baca gazı, karbon monoksit gibi tehlikeli gazların evinize tekrar girmesine neden olabileceğinden bu önemlidir. Kazanın doğru gaz ve hava kombinasyonunu yaktığından emin olmak için bir baca gazı analizörü de kullanabilirler. Çok fazla gaz yakıyorsa, enerji faturanız için fazla ödeme yapıyor olabilirsiniz.

Kombinizin servisine, ısı eşanjörü ve yanma odası, brülör tertibatı ve elektrotlar ve yoğuşma sifonu (gerekirse) gibi belirli parçaların temizliği dahildir.
Genleşme kabı hava basıncı kontrolü
Sızdırmaz kazan sistemleri, fazla su için bir genleşme kabı gerektirir. Sistemde su ısıtıldıkça genişler ve bu da basınç oluşumuna neden olabilir. Bu ilave suyun, sistemin basıncını düşürmek için gidecek bir yere ihtiyacı vardır. Genleşme tankının amacı budur. Sistemdeki basınç normale dönene kadar fazla suyu depolamanın bir yoludur.
Bununla birlikte, genleşme kabındaki hava zamanla kaybolabilir ve tekne suyla dolabilir. Bazı kazanlarda bu su, kazanın altındaki bir vanadan manuel olarak boşaltılabilir. Mühendis, genleşme kabının basıncını kontrol edebilecek ve çok düşükse basınçlandıracaktır. Bunu bir ayak pompası kullanarak yapabilirler.

Daha küçük bileşen kontrolleri

Mühendis, elektrik bağlantılarını, boruları, fanları ve contaları kontrol etmelidir.
Gaz veya yağla çalışan bir kazanınız olsa bile, sıcak suyu radyatörlerin etrafına iten pompaya güç sağlamak için cihaz elektriğe ihtiyaç duyacaktır. Güvenli olduklarından ve düzgün çalıştıklarından emin olmak için kontrol edilmesi gereken bu elektrik bağlantılarıdır.

Zamanla çatlayabilecekleri veya sertleşebilecekleri için contaların kontrol edilmesi gerekir. Durum böyleyse, mühendis bunları sizin için ek bir ücret karşılığında yerinde değiştirebilmelidir. Su ve gaz borularının da incelenmesi gerekiyor. Sızdıran boru bağlantı parçaları, contalar çatlamışsa veya yanlış takılmışsa sorun olabilir. Mühendis sorunu belirleyebilmeli ve düzeltilmesini ayarlayabilmelidir. Ateşleme veya brülör kapısı contaları gibi genel aşınma ve yıpranma öğeleri ek bir ücret karşılığında değiştirilebilir.

Mühendis ayrıca akış anahtarı gibi gerekli güvenlik cihazlarının doğru çalışıp çalışmadığını kontrol etmelidir.

Son güvenlik kontrolleri

Son olarak, mühendis, komik sesler veya hatalı bir görüntüleme ekranı gibi herhangi bir çalışma hatasını kontrol etmek için kazanınızı yeniden başlatacaktır. Ayrıca karbon monoksit alarmınızın doğru çalışıp çalışmadığını da kontrol edebilirler.

Ayrılmadan önce, mühendisten henüz yapmamışlarsa, gerekli evrakları tamamlamasını isteyin. Kombinizin eksiksiz bir servis geçmişi olmalıdır ve kombinizin garantisinin yerinde kalmasını sağlamak için mühendisin bunu tamamlaması gerekecektir. Bu aynı zamanda mühendise sahip olabileceğiniz soruları sormak için iyi bir zaman olabilir. Isıtma sisteminizi nasıl daha verimli hale getirebileceğiniz ve akıllı termostat gibi kurabileceğiniz ek teknolojiler konusunda size tavsiyelerde bulunabilirler.
Kombiler (kombiler olarak da bilinir) son birkaç yılda daha popüler hale geldi, birçok ev sahibi daha karmaşık merkezi ısıtma sistemlerini daha küçük ve daha kompakt bir kombi sistemiyle değiştiriyor.

Kombinizin Bakımını Neden Yapmalısınız?

Sıcak su ve sıcak bir evinizin olduğundan emin olmak bir önceliktir, bu nedenle kombi servisinizi yılda en az bir kez rezerve etmeniz önemlidir.
Mühendis, kazanınızın iyi ve çalışır durumda olduğundan emin olacaktır. Yıllık kombi servisi alarak şunları yapabilir:
Kazanınızı daha verimli hale getirerek paradan tasarruf etmenize yardımcı olun.

Pahalı bakım sorunları veya arızalar olasılığını azaltın.

Kazanınızı daha güvenilir hale getirin.

Ailenizi ölümcül karbon monoksit sızıntılarından koruyun.

Kazanın doğru çalıştığından emin olmak için bir 'ateşleme testi' yapın.

Bacanın kazan için yeterli havalandırma sağladığını ve pislikle tıkanmadığını kontrol edin.

Karbon monoksit olup olmadığını kontrol etmek için bir baca gazı analizi testi yapın.

Sistemdeki kir veya kalıntıları temizleyin ve hasarlı parçaları onarın veya değiştirin.

Dahili bileşenlerde (örn. Isı eşanjörü, brülör) bir inceleme gerçekleştirin.

Kazan muhafazasını çıkarın ve temizleyin (gerekirse).

Düzgün çalıştığından emin olmak için kazanı açın.

Bir kombi servisinin tamamlanması genellikle yaklaşık bir saat sürer. Mühendis işi bitirdiğinde, size işlerinin ayrıntılarını içeren tamamlanmış bir servis raporu verecektir.

HİZMET İLÇELERİ

Bursa Kombi Servisi
Osmangazi Kombi Servisi
Nilüfer Kombi Servisi
Büyük Orhan Kombi Servisi
Yıldırım Kombi Servisi
Gemlik Kombi Servisi
Harmancık Kombi Servisi
Gürsu Kombi Servisi
İznik Kombi Servisi

Hizmet İlçeleri

Karacabey Kombi Servisi
İnegöl Kombi Servisi
Kestel Kombi Servisi
Mudanya Kombi Servisi
Orhaneli Kombi Servisi
Orhan Gazi Kombi Servisi
Keles Kombi Servisi
Mustafakemalpaşa Kombi Servisi

Zirve Teknik Servisi

Yenişehir Kombi Servisi
Call Now ButtonAcil Servis
× Whatsapp Destek