24 Saat Acil Servis Bursa Bölge Yetkili Servisi | İnfo@zirvebursateknik.com |0224 322 06 34

Bursa Kombi Servisi

ZİRVE TEKNİK SERVİS BURSA İZNİK İLÇESİNDE

Kombi Servisi

Kış geldi ve çoğumuz şimdi başka bir süveter giymek ya da sonunda pes edip ısıtmayı açmak arasında olağan ev tartışması yaşayacağız. Ancak, kombiniz, yaz aylarında kış uykusuna yatıyorsa, kış vardiyasında çalışma ihtimalinden çok memnun olmayabilir. Zirve Teknik Servis Bursa’nın her ilçesinde olduğu gibi Bursa ilçesinde de 7/24 bakım- onarım- teknik servis hizmetlilerini sağlar. Bursa ilçesine yaz kış aktif olarak kombi bakımı ve teknik servis sağlayan uzman kadro, müşterilerinin istekleri doğrultusunda hızlı ve güvenli bir şekilde hizmet sağlar.

Bu nedenle, kombinizin olması gerektiği kadar sıkı çalıştığından emin olmak için, merkezi ısıtmanızı açmadan önce kontrol etmeniz gereken 5 şey şunlardır:

1. Kazan bakımı yapıldı mı?

Kombi Servisi

Enerji faturalarınıza en büyük katkıda bulunanlardan biri merkezi ısıtmanızdır, bu nedenle Kış için en iyi durumda olduğundan emin olmak bir zorunluluktur. Kombi arızalarının% 78’inden fazlası Ağustos ve kış aylarında gerçekleşir, bu nedenle kombinizin bakımını yaz aylarında yaptırmak en iyisidir. Bu şekilde, herhangi bir şey kesilirse, onu sıralamak ve ihtiyaç duyduğunuz zaman hazır hale getirmek için yeterli zamanınız olur.

Ancak endişelenmeyin, bu yıl kombinize henüz bakım yaptırmadıysanız, hala zamanınız var. Zirve Teknik Servis, kombinize tüm yıl boyunca hizmet verebilir.

2. Radyatörlerin havasının alınması ve termostatik vanaların takılması

Radyatör Termostatik vana evde büyük bir aile olmadıkça, evinizdeki tüm odaları aynı sıcaklığa ısıtmak zorunda kalma şansınız oldukça düşüktür. Radyatörünüze termostatik vanalar takarak boş odayı (genişletilmiş bir gardırop haline gelmiş gibi görünen) ısıtmak için para israf etmekten kaçınabileceğinizi biliyor muydunuz? Başlamak için harika bir yer olabilir.

Bursa Kombi Servisi

Çoğu yapı marketten termostatik vanalar alabilirsiniz, böylece fazla kullanmadığınız odaları daha düşük bir sıcaklığa ayarlayabilir, kazanınızın iş yükünü hafifletebilir ve kazandığınız paradan tasarruf edebilirsiniz.

Merkezi ısıtmanızı ateşlemeden önce radyatörlerinizi havalandırmak ve hepsinin olabildiğince verimli çalışmasını sağlamak için (ve kombinizin evinizi ısıtmak için çok çalışmak zorunda kalmaması) harika bir fikirdir.

3. Radyatöre taslaklara dikkat edin!

Radyatörde kontrol etmeniz gereken sadece merkezi ısıtmanızın işleyişi değil, aynı zamanda eviniz ile ilgilileri de kontrol etmelisiniz. Tüm bu sıcaklığı bir çırpıda kaybedecekseniz, ısıtma sisteminizin mümkün olduğunca verimli çalışmasını sağlamanın hiçbir anlamı yoktur.

Bu durum, herkesin yapabileceği nispeten ucuz bir iştir ve yalnızca size enerji ve para tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda evinizi güzel ve sıcak tutmak için kombinizin yapması gereken iş miktarını azaltır. Bundan bahsetmeye gerek olmamasına rağmen, kombinizin daha uzun süre sağlıklı kalmasına yardımcı olması bakımından önemlidir.

Ama nereden başlamalı? İşte kontrol edilecek birkaç genel yer:

  1. Pencereler- Özellikle eski veya ahşap çerçeveli pencereler. Isıyı içeride tutmaya yardımcı olmak için perdelerinizi kapatmayı da düşünmeye değer
  2. Çatı kapakları- Isı yükselir, böylece ısınızın çoğunu çatı katınıza kaybedebilirsiniz (tamamen yalıtıldığından da emin olun.)
  3. Eski aspiratör fanlar- Aspiratör fanlar, evinizdeki nemi ve hava dolaşımını azaltmak için mükemmeldir. Ama kullanmadığın eski bir tane varsa, tüm o güzel sıcaklığı dışarı çıkarıyor.
  4. Duvarlardaki çatlaklar- Evinizin etrafında dış duvarlarda çatlak olup olmadığını kontrol etmeye değer çünkü bunlar ısının dışarı çıkmasına da neden olabilir. Süpürgeliklerinizi de kontrol etmeyi unutmayın.

4. Zamanlayıcılar ve termostatlar

El çevirmeli termostat siz yokken evinizi ısıtmak sadece zaman ve para kaybı olmakla kalmaz, aynı zamanda merkezi ısıtma sisteminizi gereksiz yere zorlar. Bu nedenle, kontrollerinizi yaparken zamanlayıcınızın ve termostatınızın da düzgün çalıştığından emin olmanız gerektiğini hatırlamakta fayda var. Bu, sıcaklığın yanı sıra saatin doğru ayarlandığını kontrol etmeyi de içerir. Çok düşük ayarlanırsa ısıtmanız açılmaz.

Belirli bir rutininiz yoksa, Akıllı Termostata yatırım yapmaya değer olabilir. Bu küçük cihazlardan biri, ısıtmanızı telefonunuzdan değiştirmenize olanak tanıyacak. Evinizin mükemmel bir şekilde kızarmış olmasını ve döndüğünüzde hazır olmasını sağlayacak (işten eve giderken dükkanlara uğramaya karar verseniz bile). Akıllı Termostatların ne olduğunu ve eviniz için neden iyi olabileceğini anlamak biraz ürkütücü görünebilir, ancak Akıllı Termostata sahip olmanın pek çok faydası vardır. Ayrıca kurulumu çok kolaydır.

5. Arızaları kontrol edin

Kazanı kontrol eden ısıtma sorunlarının teşhisi zor olabilir, ancak merkezi ısıtmanızı açmadan önce birkaç basit kontrol, olası kazan arızalarının çözülmesine yardımcı olabilir.

Dikkat edilecek şeyler:

  • Pilot ışığının düzgün şekilde yandığını ve dışarı çıkmadığını kontrol edin
  • Olağandışı veya yüksek ses var mı?
  • Kazanınız veya radyatörlerinden herhangi biri sızdırıyor mu?
  • Kazan ve termostatlardaki tüm elektrikler düzgün çalışıyor mu?

Kombinizle ilgili herhangi bir sorundan emin değilseniz, düzeltmesi için Zirve Teknik Servis bünyesindeki uzmanı çağırmalısınız.

Bu kontrollerin yapılması, kombinizin soğuk mevsimler boyunca görevini yerine getirebilmesini sağlamaya yardımcı olacaktır. Böylece eve gittiğinizde güzel ve sıcak olacağını bilerek güvenli bir şekilde gününüze devam edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonAcil Servis