24 Saat Acil Servis Bursa Bölge Yetkili Servisi | İnfo@zirvebursateknik.com |0224 322 06 34

Beko Beyaz Eşya Servisi

Beko Beyaz Eşya Servisi

Beko kazanları en yüksek standartlarda üretilir, ancak herhangi bir ev aletinde olduğu gibi, mümkün olduğu kadar uzun süre etkili ve verimli çalışmasını sağlamak için bakılması gerekir. Tek seferde bir kazan servisine ödeme yapmaktan kaçınmak için, bunun yerine bir kazan servis planını tercih edebilirsiniz. Bu, daha küçük ödemelerin bir yıla yayıldığı anlamına gelir. Kazan sigortası veya sigorta genellikle yıllık bir hizmeti içerir.

Kazan Bakımı

Beko kazanınızı mümkün olduğu kadar uzun süre iyi durumda tutmak istiyorsanız, kazan bakımı bir zorunluluktur, ancak verimli bir kazanı korumak için başka ne yapabilirsiniz? İşte kendi başınıza yapabileceğiniz birkaç basit kazan sağlık kontrolü.

Pilot Işık Ne Renktir?

Kazanınızın üzerindeki pilot ışığın mavi ve güçlü olması çok önemlidir. Sarı veya turuncu renkli alev, kazanın yakıtını tam olarak yakmadığını ve bu da bir karbon monoksit sızıntısına yol açabileceğini gösterir. Karbon monoksit, kokusuz ve renksiz bir gazdır, ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir ve bazı durumlarda öldürücü olabilir.

Yoğuşma Borusu Yalıtımlı mı?

Dış boruların yalıtılması kışın donmalarını engelleyebilir. Donmuş borular, tıkanmalar sistemde artan basınca ve olası sızıntılara yol açtığından, kazanınızın bozulmasına neden olabilir. Mineral veya cam yünü, polietilen veya köpük gibi gecikmeli boruları yalıtabilirsiniz.

Basınç Seviyesi nedir?

Isıtma sisteminizdeki basıncın zamanla düşmesi son derece normaldir, ancak zaman zaman basınç düzeyine dikkat etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Basınç çok yüksekse, sisteme zarar verebilir ve çok düşükse kazan çalışmakta zorlanabilir. 1 ile 1,5 bar arasında oturmalıdır; Üreticinizin kullanım kılavuzunu kullanarak basıncı kendiniz ayarlayabilir veya her şeyin olması gerektiği gibi çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için profesyonel bir mühendis ile iletişime geçebilirsiniz.

Kazan İyi Havalandırılmış mı?

Kazan etrafında yeterli havalandırmaya sahip olması ve güvenli bir şekilde çalışabilmesi için etrafında boşluk olmalıdır.

Eviniz İyi Yalıtılmış mı?

Bir kazanın, zayıf yalıtımlı bir evi ısıtmak için daha fazla çalışması gerekir, bu da enerji faturalarınızı artıracak ve kazanın ömrünü kısaltabilecek şekilde kazanı daha fazla zorlayacaktır. Pencere çerçevelerini, posta kutularını, bacaları veya diğer hava akımlarını kapatmanın ısı kaybını azaltmanın basit yolları olduğunu unutmayın.

Beko Beyaz Eşya ve Kazan Servis ve Bakım

 

Call Now ButtonAcil Servis
× Whatsapp Destek