24 Saat Acil Servis Bursa Bölge Yetkili Servisi | İnfo@zirvebursateknik.com |0224 322 06 34

Arçelik Beyaz Eşya Servisi

Arçelik Beyaz Eşya Servisi

Arçelik‘in bir merkezi ısıtma kazanı 10-15 yıl dayanmalıdır, ancak yalnızca düzenli bakım ve bakımı alırsa en iyi durumda kalması gerekir.

Bu bakımın büyük bir kısmı yıllık kazan servisidir. Kazanınızın bakımını bir Arçelik mühendisi tarafından yıllık olarak yaptırmak, güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak ve maksimum verimlilikte çalışmasını sağlamak, yani ısıtma faturalarınızı mümkün olduğunca düşük tutmak için bir zorunluluktur.

Beyaz Eşya Servisi nedir?

Kazan servisinin, kazanınız üzerinde çeşitli testler ve kontroller yapmak için evinizi ziyaret edecek olan bir ısıtma mühendisi tarafından yapılması gerekir. Bu, gaz kazanları söz konusu olduğunda bir Arçelik tescilli mühendis tarafından veya bir akaryakıt kazanınız varsa Arçelik tescilli bir mühendis tarafından yılda bir kez yapılmalıdır.

 

Arçelik’nın gaz kazanları için, bir Arçelik tescilli mühendis bulmanız gerekir; bu, Türkiye’deki gazlı cihazlarda yasal olarak çalışmasına izin verilen resmi mühendisler listesinde yer aldığı anlamına gelir. Bir mühendisin kayıtlı olup olmadığını web sitemizi ziyaret ederek kontrol edebilirsiniz ve kombinizin servisine geldiklerinde her zaman ekibimizin kimlik kartlarını görmeyi istemelisiniz.

 

Mühendis kapsamlı bir iş yapıyorsa, bir kazan servisi en az 30 dakika sürmelidir, ancak bu, sahip olduğunuz kazan tipine ve servis sırasında herhangi bir sorun veya arızayla karşılaşıp karşılaşmadıklarına bağlı olarak değişebilir.

Beyaz Eşya Kontrol Listesi

Mühendisin, kazanınıza bakım yapmaya yetkili olup olmadığını kontrol ettiğinizde, bazı standart verimlilik, güvenlik ve işletim kontrollerinden geçeceklerdir:

Mühendis, herhangi bir korozyon veya sızıntı olmadığından ve alevin olması gerektiği gibi mavi yandığından emin olmak için kazanı görsel olarak kontrol edecektir.

Ardından, ısı eşanjörü, brülör, ana enjektör, güvenlik cihazları ve kıvılcım sondası gibi iç kısımdaki parçaları kontrol etmek ve temizlemek için kazan muhafazasını çıkaracaklar.

Mühendis, baca terminallerinin tıkanmadığından ve güvenli bir şekilde takıldığından ve contaların, su ve gaz borularının sağlam olduğundan emin olacaktır.

Doğru seviyede olduklarından emin olmak için gaz basıncını ve akış ayarlarını kontrol edeceklerdir.

Son olarak, kazanın çalıştırılması, böylece mühendisin kazanla ilgili herhangi bir işletim arızası, sıcaklık kontrolleri veya onarım için olası sorunları arayabilmesi sağlanacaktır.

Servis bittiğinde, yaptıklarını detaylandıran bir servis raporu alacaksınız. Rapordaki hiçbir şeyi anlamazsanız ve açıklama yapmak isterseniz, mühendis açıklayabilecektir.

Call Now ButtonAcil Servis